kontakt +48 504 184 207 / Jarek

Uniejów

Home / Wioska w Uniejowie

Zapraszamy do naszej wioski indiańskiej w Uniejowie

Uniejów

Informacje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych gości oraz korzystając z gościnności miasta Uniejów, w czerwcu 2013 roku zdecydowaliśmy się otworzyć kolejną indiańską wioskę. Mieści się ona w sąsiedztwie wiatraków i Zagrody młynarskiej. Tym samym wioska stała się kolejną atrakcją turystyczną, z której mogą korzystać goście odwiedzający miasto - Uzdrowisko Uniejów.

Wkraczając do wioski stylizowanej na obozowisko z Wielkich Równin i Prerii, można przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie Rdzennych Mieszkańców Ameryki Północnej. Przewodnik podczas oglądania bogatej kolekcji eksponatów, z pasją opowie o tajemniczym i fascynującym świecie Indian, ich życiu codziennym, tradycjach, muzyce i przyrodzie, z którą byli nierozerwalnie związani. Po zwiedzaniu i zdobyciu wiedzy na temat życia i różnorodności kultur Indian Ameryki Północnej będzie czas na sprawdzenie się w różnorodnych indiańskich konkurencjach: strzelaniu z łuku i indiańskiej dmuchawki, rzucie włócznią, czy walkach na równoważni czejeńskiej.

Pobyt w wiosce indiańskiej to połączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą na świeżym powietrzu. Jest optymalną formą spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapoaznaj się z naszą ofertą:

Nasz adres: Uniejów, ul. Biskupa Jakuba Świnki, obok Zagrody Młynarskiej.

Wioska w Uniejowie czynna jest w sezonie letnim od 1 maja do 31 sierpnia każdego roku.
ZAPRASZAMY