kontakt +48 504 184 207 / Jarek

Wycieczki w Solcy Małej

Home / Wioska w Solcy Małej

Oferta dla wycieczek i grup zorganizowanych

Solca Mała

Oferta wycieczek

OFERTA JEST ZGODNA Z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ I ZOSTAŁA SKONSULTOWANA Z NAUCZYCIELAMI ZE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W ŁODZI I WOJEWÓDZTWIE.

Jest takie miejsce na ziemi, niedaleko Łęczycy gdzie spełniają się nasze marzenia i dziecięce fantazje. w miejscu tym każdy duży i mały ma możliwość podróży w czasie i przeniesienia się w wyobraźni do tajemniczego i kolorowego świata Indian Ameryki Północnej.

ZAPRASZAMY DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ "TATANKA"

W tym pięknym miejscu, wśród kilkunastu indiańskich tipi można zobaczyć i poczuć jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Indiańskie opowieści zabiorą nas w podróż życia i pozwolą doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Pod czujnym okiem przewodników, należących do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, mających doświadczenie w pracy z dziećmi, wszyscy odwiedzający wioskę będą mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę zainteresowania, a także sprawdzić się w różnorodnych indiańskich konkurencjach. Połączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą będzie najlepszą z możliwych form zdobywania wiedzy i uczenia się przez dzieci.

JEDYNA W POLSCE INDIAŃSKA ZIEMIANKA

Na terenie wioski indiańskiej Tatanka powstała jedyna w Polsce ziemianka wzorowana na domostwach Indian Hidatsa, Mandan i Pawnee. Znajduje się w niej muzeum z jedną z najbogatszych i systematycznie poszerzaną kolekcją replik indiańskiego rękodzieła wykonanych z naturalnych materiałów takich jak skóry, pióra, kolce igłozwierza, kości, włosy, itd. W ziemiance znajdują się też, bogato zdobione szklanymi koralikami stroje, przedmioty codziennego użytku, broń, instrumenty muzyczne, zabawki. W centralnym miejscu jest ognisko.

ŚWIAT MUZYKI

W czasie pobytu w wiosce indiańskiej zewsząd otacza nas muzyka. Począwszy od odgłosów natury, poprzez szmery grzechotek, melodyjne tony indiańskiego fletu, aż po rytmiczne odgłosy bębnów zachęcających do wspólnego śpiewu i tańców. W czasie wycieczki każdy będzie miał możliwość nauczyć się pieśni i tańców indiańskich.

ŚWIAT PRZYRODY

Tajemniczy i fascynujący świat zwierząt był nierozerwalnie związany z kulturą i życiem Indian Ameryki Północnej. W wiosce indiańskiej Tatanka goście przekonają się o tym na każdym kroku, zarówno oglądając bogatą kolekcję eksponatów, jak i w mini zoo obcując z żywymi zwierzętami z Ameryki Północnej (między innymi szopem i skunksem).

PRZYGODA NA WYPRAWIE

Wkraczając w fascynujący świat Indian otwieramy drogi do niesamowitych przeżyć jakie czekają na uczestników w czasie indiańskiej wyprawy. Z wymalowanymi twarzami łatwiej jest pokonać liczne przeszkody i upolować coś strzelając z łuku. Po takiej przygodzie kiełbaska upieczona na ognisku ma niepowtarzalny smak, a legenda, którą opowiada przewodnik potęguje niesamowitą atmosferę.
W trosce o bezpieczeństwo uczestników wycieczek zapewniamy sprawdzony, ogrodzony teren i doświadczonych, czujnych przewodników.
Każdego roku wzbogacamy naszą kolekcję o nowe eksponaty, mini zoo o nowe zwierzęta, a program wycieczki o nowe atrakcje.

EDUKACJA, ZABAWA, PRZYGODA, KULTURA

Serdecznie zapraszamy wcześniej umówione wycieczki ze szkół i przedszkoli, koloni i półkolonii, na jedyną w swoim rodzaju lekcję: historii, geografii, przyrody, muzyki i etnografii na świeżym powietrzu.
Od poniedziałku do soboty w godzinach:
8:30 - 11:00 następnie 11:30 - 14:00 i 14:30 - 17:00
W niedzielę od 11:00 - 19:00 zapraszamy osoby indywidualne.

Istnieje możliwość zorganizowania imprez okolicznościowych, na przykład organizacja urodzin: koszt - 550 zł.
Szczegóły imprezy ustalamy telefonicznie.

W programie 2,5 godzinnej wycieczki oprócz zwiedzania wioski i muzeum z przewodnikiem, który opowiadając o eksponatach przybliży życie i zwyczaje Indian, proponujemy:

  • Indiański tor przeszkód
  • Strzelanie z łuku
  • Rzut włócznią i rzutkami do celu
  • Rzut na bizonie rogi
  • Zabawa - gdzie jest grzechotnik
  • Wyścigi żółwi
  • Strzelanie z dmuchawki
  • Malowanie twarzy
  • Kręciołki
  • Połów rybek
  • Walka na równoważni czejeńskiej
  • Legenda przy dźwiękach indiańskiego fletu
  • Nauka pieśni i tańców indiańskich
  • Pieczenie przywiezionych przez siebie kiełbasek
  • Sklepik z pamiątkami

Cena 2,5 godz. programu dla grup wynosi 30 zł/os.

Jak co roku, w kwietniu, jest promocja - ZADZWOŃ !!!

Po ustaleniu z opiekunami, istnieje możliwość zwolnienia z opłat, dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

W razie niepogody zajęcia prowadzone są w ogrzewanej indiańskiej ziemiance i największym w Polsce namiocie- TIPI

Program dostosowujemy do wieku i możliwości uczestników

Dzieci będą miały okazję poznać indiańskie psy zaprzęgowe rasy Alaskan Malamute oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o tej rasie.
Po programie do dyspozycji zwiedzających jest plac zabaw oraz mini zoo, w którym dzieci mogą poznać zwierzęta z Ameryki Północnej, między innymi szopa pracza i skunksa.
Dodatkową atrakcją w sezonie od lipca do listopada będzie labirynt w kukurydzy.
W sezonie zimowym proponujemy warsztaty rękodzielnicze, przyrodnicze, muzyczne przeprowadzane w indiańskiej ziemiance, przy ognisku, przy dźwiękach indiańskiej muzyki i w otoczeniu atrakcyjnych eksponatów.

Możemy również odwiedzić waszą szkołę, przedszkole z cyklem pt. Indiańska opowieść. Do wyboru są trzy spotkania:
1. Indiańskie narody
2. Zwierzęta w kulturze Indian
3. Muzyka w kulturze Indian

Kontakt pod numerem: +48 504 184 207 / Jarek

ZAPRASZAMY