kontakt +48 504 184 207 / Jarek

Galeria

Home / Galeria fotografii indiańskich

Galeria naszych koni w wiosce indiańskiej w Solcy Małej

Konie Appoloosa

Informacje

Rasa Appaloosa została stworzona przez Indian z narodu NEZ PERCE (przekłute nosy), zamieszkujących Płaskowyż na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Jest to silny koń o smukłej sylwetce. Posiada małą szlachetną głowę i silne kończyny tylne. Istnieje 6 głównych wzorów umaszczenia koni Appaloosa, ale wszystkie rodzaje są tarantowate: „lamparci”, ”płatki śniegu”, „szron”, „nakrapiany czaprak”, „marmurek”, „biały czaprak”. Poza umaszczeniem, konie Appaloosa posiadają inne cechy charakterystyczne, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Są to: rzadka grzywa oraz ogon, biała jak u człowieka, twardówka, czyli część oka wokół tęczówki, nakrapiana skóra w okolicach pyska i genitaliów oraz pionowe jasno-ciemne prążki na kopytach. Mierzą od 140 do 155 cm w kłębie.
Appaloosa to doskonałe wierzchowce spokojne, wszechstronne i łagodne konie użytkowe. Posiadają ogromną dawkę odporności i wytrzymałości.Co nowego

 • Oferta indywidualna

  Oferta indywidualna

  Rzuty rzutkami, indiański połów ryb, rzuty na bizonie rogi, walki na równoważni szejeńskiej, wyścigi żółwi czy malowanie twarzy - to wszystko czeka na Was podczas wizyty w naszym skansenie w Solcy Małej.

  Zapraszamy
 • Oferta festynów

  Oferta festynów

  Pokaz tradycyjnych tańców i pieśni indiańskich z regionu Wielkich Równin i Prerii z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów muzycznych.
  Wystawa w indianskim Tipi, gry i zabawy indiańskie - zobacz ...

  Zapraszamy
 • Oferta prelekcji i wystaw

  Prelekcje i wystawy

  Prezentacja różnorodności strojów indiańskich, domostw i zwyczajów. Dowiecie się jaką rolę w kulturze Indian pełniły zwierzęta, które z nich były dla Indian święte i w jaki sposób czcili je i szanowali.

  Zapraszamy